Bir sevdadır Seddülbahir ve Mocamp…

Sevgili dostumuz Luminoso Sukulent’in kurucusu Ahu Y. Aydın’ın kaleminden

Yedinci yazım. Halen başka yere gitmeyi, başka yeri keşfetmeyi, başka yerde olmayı düşünmüyorum. Maldivler koydum adını. “Maldivler’e gidiyorum, pasaportsuz. Evimden 350 km. uzaklıkta” dedim. Gerçekten pek çok kişi inandı, ben güldüm. Hatta hep Maldivler etiketledim, bir gün gerçekten Maldivler’den bir otel sahibi “Buyurun, bize gelin” dedi.

Algılar, sanal dünya, gördüklerimiz, nasıl sattığın, nasıl pazarladığın çok önemliymiş. Ben ise sadece benzetme yaptım, hani “seni benim gözümle görsen” denir ya, ben burayı öyle gördüm.

Burası Çanakkale’ye bağlı Seddülbahir Köyü. Yahya Çavuş Şehitliği’nin altı, İngiliz mezarlığının yanı. Artık 50’li yaşlarınıza yaklaştıysanız; huzur, keyif, sakinlik, Maldiv kıvamında deniz istiyorsanız, İstanbul restoranlarını aratmayacak bir mutfağı da yanında bulduysanız beklentiniz tavan olmuştur ve vazgeçemezsiniz.
26. Alay ve Yahya Çavuş Şehitliği


Anadolu toprağı çok kıymetli, nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Burası ayrıca Çanakkale Savaşı görmüş, büyük bir tarih yaşamış topraklar. Müzik yok, gürültü yok çünkü burada emanet ruhlar sonsuz uykudalar. Burada bitmeyen bir saygı var. Çocuğundan en yaşlısına kadar…

Bugün denizde biraz daha açıldık, gözlükle girmem de kardeşim “şu gözlükle bir aşağıya bak” dedi. Sahile çıkartma yapan 2 tane batık kayığı gördüm. Bu topraklarda başka duygulara, başka diyarlara gidersiniz.

12-13 Ağustos meteor yağmuru festivali var gökyüzünde. Geçen yıl gördüğüm ziyafetin tadı damağımda kalınca bu yıl da geldim. Pırıl pırıl bir gökyüzü, Jüpiter ile Satürn tepede, en sevdiklerim onlar. Gökyüzündeki şöleni izliyoruz.
Moto Koyu`ndan Samanyolu @sehirdenkacmak


Böyle bir sevdadır burası, anlattıklarım yaşadıklarımın çok küçük bir parçasıdır emin olabilirsiniz. Masada beni bekliyorlar, turna balığı yiyeceğiz.

Seddülbahir Mocamp, sana sevdalanmışım. Bu sevdayı ben bilirim, sen bilirsin, şimdi de cümle alem duydu.
Seddülbahir Mocamp | © Copyright 2018
Ertuğrul Koyu Seddülbahir Köyü Eceabat/Çanakkale
0 286 862 00 56
seddulbahirmocamp@gmail.com
MND Ajans