İstanbul’a yakın bir cennet: Ertuğrul Koyu

Yaz ufak ufak yaklaşırken İstanbul’a çok yakın ama bir o kadar da sakin köşeler keşfetmek için arayışa başlarız. Denizi, “Mavi Bayrak”lı plajlar gibi pırıl pırıl, kumu aynı okyanus adalarındaki gibi. 

Limonata gibi bir deniz, taşsız, yosunsuz. Akşama kadar güneşin keyfinin çıkarıldığı dingin bir sahil. Aramızda kalsın ama Ertuğrul Koyu aynı bu tarifteki gibi. Namı-ı diğer V Beach. Çanakkale Boğazı’nın Ege Denizi ile buluştuğu hırçın bir noktada, bu kadar sakin bir koy hayal etmek nerdeyse imkansız gibi geliyor ama gerçek. Günün her saati çarşaf gibi bir deniz, rengi de mavinin her tonunda. Sabah laciverte uyandığınız, çocukların “havuz gibi” dediği deniz, öğlene kadar Kaputaş Plajı’nın turkuazına dönüşüyor. Güneş tam tepeye çıktığında ise su, gümüş balıklarının sırtı gibi çakmak çakmak yanıyor. Açıkta ise dalgalar poyrazın etkisiyle martı misali yuvarlanıyor.
Seddülbahir Kalealtı Sahili


Seddülbahir Mocamp olarak en büyük şansımız ise böyle mütevazi bir koyda bu muhteşem ayrıcalığı yaşamamız. Burada bizi büyülü kılan nice detay var. Çimlere uzanıp, düşünceleri gökyüzünden geçen bulutlara bırakmak, şemsiye altındaki muhabbetlere kulak misafiri olurken bir anda tanıdık çıkmak, okumayı ötelediğiniz kitapları getirip doğanın büyüsüne kapılıp açmadan geri götürmek, rüzgar kuvvetli estiğinde mavi şemsiyelerin eteklerinin pırpırına takılmak…
Mocamp Çim Plaj


Bu tatilinizde Saros’tan öteye geçerek Ertuğrul Koyu’nu keşfetmeyi deneyin. Vazgeçemeyeceksiniz.
Ertuğrul Koyu


Seddülbahir Mocamp | © Copyright 2018
Ertuğrul Koyu Seddülbahir Köyü Eceabat/Çanakkale
0 286 862 00 56
seddulbahirmocamp@gmail.com
MND Ajans