Çanakkale’de kalınacak en sakin yer Seddülbahir Mocamp

Zaman değildir, anıları canlandıran. Mekanlardır. Bir yere gidersiniz. İlk seferdir ama nedense her şey size çok tanıdık gelir. Adım attığınız an çocukluğunuza ya da gençliğinize dönersiniz.

Çanakkale’de kalınacak en güzel yerlerden biri işte Seddülbahir Mocamp. Samimi ve doğal. Bir detay ile geçmişe yolculuk yaptığınız bir inziva yuvası. Çanakkale Boğazı’nın Ege Denizi’ne kavuştuğu yerde, Gelibolu Yarımadası’nın en ucunda, sadece 6 odalı küçük bir oteliz.
Ertuğrul Koyu’nda Seddülbahir Mocamp


Biz burada sabahları ilk olarak karatavukların sesini duyarız. Kendisini zor görürüz ama sesi sabahın en tatlı melodisidir. “Yüzümü mutlaka denizde yıkarım” diyenler için ise plaja sadece 10 adımız. Kallavi kahvaltının ardından Türk kahvesi mavi şemsiyelerimizin gölgesinde içilir. Cırcırböceklerinin rüzgara eşlik ettiği iğde altı ise tam hayal ettiğiniz siesta köşesi. Arada, canınız bir şeyler atıştırmak isterse restorandan dilediğinizi seçin. Şefin spesiyallerinde biri deniz mahsullü makarna ama hafif geçiştirmek isterseniz mezeler ve yaz salataları çeşit çeşit. Bostanımızda yetiştirdiğimiz meyveler ve sebzeler doğrudan sofranızda.
Seddülbahir Mocamp Restaurant Spesiyali


Bu atmosfere bir de Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın doğasını eklediğimizde, her mevsim büyüleyen manzaralar karşılar sizi. Mayıs ayında buğdaylar, temmuzda ise ayçiçek tarlaları. Arabayı durdurup tek bir kare çekmeden geçemezsiniz tarlaların yanından. Akşam yemeği manzaranıza Kumkale’nin ve Bozcaada’nın rüzgar gülleri eşlik eder. Helles’e çıkıp Gökçeada’ya karşı gün batımı keyfi ise “Seddülbahir Mocamp’ı nasıl geç keşfettim” dedirtir.
Helles Anıtı’nda Günbatımı


Biz, odalarda televizyonu hiçbir zaman tercih etmedik çünkü deniz, güneş ve muhabbetle şehre ait her alışkanlığı geride bırakıp rahatlayın istiyoruz. Seddülbahir Mocamp’da zamanı sizin için yavaşlatıyoruz çünkü çok sevince, hemen gelecek yıl için program yapacağınızı biliyoruz. Üstelik, bu sefer tek değil sevdiceklerinizi de ikna ederek daha da kalabalık geliyorsunuz. Her güzel anı, üstünüzdeki tüm yükleri hafifletiyor. Gösterişten uzak ve sade. İşte böyle bir yer, Seddülbahir Mocamp. İstanbul'a yakın hem de Ege'nin kıyısında. Buluşuncaya dek sağlıkla kalın.
Mocamp İğdealtı


Seddülbahir Mocamp | © Copyright 2018
Ertuğrul Koyu Seddülbahir Köyü Eceabat/Çanakkale
0 286 862 00 56
seddulbahirmocamp@gmail.com
MND Ajans